Whirl!

Uus suur moelõng Euroopas on nn koogilõng (yarn cake) efektsete ja sujuvate üleminekutega suur tokk lõnga, millest võib teha mida iganes lahedat! Enamus muidugi koovad sellest kauneid salle. See lõng on lausa selleks loodud. Ühe salli peal saab kõik üleminekud ära näidata. Tokk on piisavalt suur ja salli saab ikka korraliku, ilmselt jääb ka üle. Tegin ise salli ega osanud arvestada, et sall saab ikka päris pikk ja kõiki värve ei jõudnud ikka ära kasutada. Samal ajal piinas mind ikka küsimus, mida veel? Kuidagi kahju on, et ka Euroopas tehakse sellest lõngast salle ja justkui ei proovitagi midagi muud. Võib olla oli viga väheses otsimises, aga sellist seelikut nagu mina proovisin, ei jäänud kuskil silma. Tegelikult oli see ikka suur katsetamine ja idee, mis vajas proovimist.

Mäletate, mõned suved tagasi olid sellised satsiseelikud väga popid?! Neid tehti igasugustest kangastest ja tulemus oli kahtlemata väga efektne. Sellest tulingi mõttele, et selline suur tokk lõnga on justkui loodud sellise seeliku jaoks! Pole tarvidust erinevaid tokke ja värve sobitada, see töö on juba ette tehtud. Praktikas sai kinnitust, et see tõesti nii on-võtad suvalise toki, hakkad otsast kuduma ja tulemus on täiesti eriline! Kokku kulus 2 tokki lõnga sellise u 60 cm seeliku jaoks. Kusjuures oluline on märkida, et tokid olid täiesti erinevad. Kokku pannes hakkasid värvid ennast täiendama ja sellised toredad üleminekud tekkisid.

Tegemisest ka paar nippi. Iseenesest midagi keerulist pole. Seelikut tuleb alustada alumisest volangist. Teed ühe volangi valmis, kood vaheosa ja jätad ootama. Siis kood teise volangi valmis ja enne vaheosa kudumist kood kaks volangi kokku ja kood vaheosa. Edasi järgmise volangi ja nii kaua kuni saabki soovitud pikkus. Volangide laiust võib veidi vähendada ülespoole ja enne vaheosa kudumist tuleb volangi silmuseid kahandada. Nii tekivad veidi looklevad volangid. 

Aega kulub korralikult, aga tulemus on kindlasti seda väärt. Sellist seelikut ei ole kohe päris kindlasti kellelgi teisel suvel seljas.

Egas muud kui julget pealehakkamist!