Värskust tuppa väikese vaevaga, heegeldatud aknasirmi ääris

Äärepits, pits aknasirmile

Nagu ikka on vaja kohe teha ja kui idee tekib, siis on kohe vaja proovida. Kõik jutud homsest või ülehomsest on sel hetkel lootusetult mõttetud. Nii otsustasin ka mina ikka asjad kohe ellu viia. Igal käsitöösõbral on tõenäoliselt suurel hulgal lõngajääke ja neid kerasid, mis on „küllmakunagiteen“ projektid või siis emotsioonide najal ostetud kerad, sest „needonniinunnud“. Minuga on sama lugu, tegelikult on asi väljunud juba terve mõistuse piirest-neid jääke ja varusid muudkui tekib, aega jääb aga aina vähemaks. Viimasel ajal olen püüdnud ennast vaos hoida ja osta tõesti ainult seda, millele on idee olemas. Tegelikult isegi väldin lõngapoode, kui ei ole mustrit ja tegumoodi eelnevalt väljamõeldud.

Võtsin siis kohe kõik need korvid ette ja asusin sorteerima. Eesmärk oli tuppa tuua uus värskus ja midagi põnevat. Proovisin ühte ja teist värvi, aga ükski ei tundunud õige. Lõpuks avastasin ühe suure kera sinist, kerge läikega puuvillast heegelniiti. See tundus väga mõnus ja nagu loodud sellise pitsi tegemiseks. Kontrollisin igaks juhuks netipoodidest, kas vajadusel oleks võimalik sellist lõnga ka juurde saada. Kahjuks mitte, selle tooni tootmine oli lõpetatud. (No tõesti huvitav, kaua see lõng seal oma aega oli oodanud…)

Igal juhul, mustri leidsin oma tohututest ajakirjatagavaradest. Mul on nimelt selline komme, et kui suurtes marketites pannakse müüki uue hooaja käsitööajakirjad, siis ma vahel ostan endale mõne. Vahel ja mõne, on väga suhtelised mõisted, aga mul on neid varusid tekkinud ikka piisavalt. Mustri taha asi ei jää kunagi. Leidsin toreda ja lihtsa mustri, mida oli kerge teha ühest otsast alustades. Siin on ehk oluline rõhutada, et selliste pitside puhul võiks vältida neid mustreid, mida tuleb teha pikkupidi ehk siis luua kohe valmis silmuste arv. Kunagi ei tea, kuidas see materjal täpselt venima hakkab ja kui palju neid silmuseid tuleks luua. Isegi kui teha tööproov. Mina olen üldse vilets tööproovide tegija. Ikka on kiire ja tahaks ruttu tulemust. Selle mustri puhul hakkasin ühest otsast tegema ja mõõtsin tööd kergelt venitades. See toimis kõige paremini.Äärepits

Iseenesest oli väga lihtne tegemine ja vahelduseks üks töö, mis sai peaaegu ühe õhtuga valmis. Siis aurutasin kergelt triikrauaga pahemalt poolt ja kinnitasin laste „nätsukaga“ ruloo külge. See on selline mõnus vahend, mis ei jäta plekke ja saab soovi korral eemaldada. Nüüd on võimalus pika ja pimeda sügise puhul kerge vaevaga see pits eemaldada ja järgmine värv ette võtta. Näiteks oranž. Kuigi vaevalt, et ma seda teen, sest selline hallides-sinistes toonides tuba tundub praegu just õige. Muide, ka lõngast jätkus. Jäi ülegi.

Seega, lihtne võimalus teha oma kodus midagi muud, ilma suurte väljaminekuteta ja liigse ajakuluta. Kindlasti ei ole sellist teist kellegil teisel. Ei tasu ka mõelda, et see ei sobi igasse interjööri. Sobib! Kindlasti sobib! Käsitöö loob igasse kodusse mõnusa koduse ja rahuliku meeleolu. Kui see on veel enda tehtud, siis on sellel teile endale lisaväärtus. Mustreid on ju tohutult ja valge tagasihoidlik pits sobib täiendama detailina. Värvid on aga minu teema. Julget katsetamist!