Varased tärkajad toidulauale ja iluaeda

Salatkress kütmata klaaskasvuhoones

Varajast kevadet ei igatseta mitte ainult südames. Oma märkimisväärse osa annavad sellele juurde ka kõht ja silmad. Seega proovin siinkohal lühidalt panna kirja, mida selle probleemi lahendamiseks on ise võimalik ära teha.

Kindlasti on hetkel ka õigemast õige aeg. Mina kasvatan taimi ette nimelt „viis senti surmale võlgu“ seisundis kütteta klaaskasvuhoones. Kui midagi hakkab seal kasvama, siis kasvab see ka kõikides muudes kohtades peale arktilise kliimavöötme.

Mis on heaks ja kiireks roheliseks kasvuhoonesse ja ka aknalauale:

Sinepivõrsed toidupoe maitseainepaki seemnetest.

Kindlasti redis, kes tahab keskmisest rohkem niiskust;

Veel võib proovida salatkressi, mis on tõeliselt kiire kasvuga;

Üliheaks kultuuriks aknalauale on veel hernes, mille rohelisi võrseid on kindlasti paljud ka söögikohtades pakutavate salatite kaunistustena kohanud. Ka hernes annab kiirelt tulemusi, eriti kui seemneid enne külvi mõnegi tunni leiges vees leotada;

Peasalatit kasvatan kandilistes pottides lihtsalt suuremateks taimedeks ja lõikan poti täis kasvades juba täissaagi, siis pildil on vaid väikesed tõusmed, mis tärkasid äsja külvatud seemnest;

Kevadiselt tuimale poetomatile annab kindlasti teravust valge sinepi võrse. Mina ostan kusjuures neid seemneid poest maitseainepakis, kus on see väga odav ja sisaldab palju seemneid. Siiani on kõikides pakkides elujõulised seemned olnud. Aianduspoes on sama asi kordades kallim.
Mis on veel minu „klaasputkas“ üles tulnud? Seekord ilutaimedest.

Kukehari ‘African Sunset’ õues. Iseloomulikult punane juba noorte võrsetena.
Roomav metvits ‘Aureum’ näitamas kuldkollast lehestikku.

Loomulikult lõvilõuad – head pikalt õitsevad suvelilled. Neid külvan iga kevad kastide kaupa. Tegemist on kergesti kasvatatava taimega

– suurepärane laisa aedniku lill. Üllataval kombel on kerkinud mullast ka gasaaniad. Neid tasub samuti varem külvata, et lille pikk õitseaeg (kuni külmadeni) oleks täielikult nauditav.

Õues on aga juba ninad välja pistnud mitmed kukeharjad, kaasa arvatud punane ’African Sunset’, samuti täpiline iminõges ’Beacon Silver’ ja kuldkollase lehestikuga roomav metsvits ‘Aureum’.

Lõpuks on peale pikka külma aega hakanud jälle nn õue aeg ning loodame kindlasti vajalikku infot ja pildimaterjali siin blogis ka edaspidi jagama hakata.

Ikka soojemat-rohelisemat kevadet!