Vaibad. Kasulikud viited.

Tahan teiega täna jagada toredat „säästuprojekti“. Tegelikult ei olnud asi mitte säästmises, vaid näiliselt mitte millestki midagi tegemises. See on alati väljakutse.

Ootasime oma uut ja suurt trikoopaela saadetist. Laos ringi käies vaatasin, et tegelikult oli järele jäänud mõnusaid rulle-mõnda üks, mõnda kaks. Tekkis mõte sobitada näiliselt väga erinevaid värve. Teate mis on trikoopaelte juures kõige vingem? See, et lõpptulemus on ALATI prognoosimatu. Vaip on valmis alles peale viimase rea heegeldamist.

Niisiis, valisin ühe rulli tumedamat roosat, kaks heledat triipudega halli ja ühe rulli tumedamat mustriga halli. Neljast rullist sain juba päris suure vaiba. Algul tundus, et keskosa on liiga roosa, siis, et triip sai liiga tume ja lõpuks et helehall osa on liiga igav. Kui valmis sai, oli kõike parasjagu.

Tahaksin teiega jagada sellist lehekülge: https://www.pinterest.com/pin/544794886163911585/

Kui palju imelisi mustreid! Mulle ikkagi meeldivad mitmevärvilised vaibad nn mandalavaibad. Siin on väga palju erinevaid  mustreid, mida katsetada.

Meeles tasub pidada lihtsat reeglit – kui vaip hakkab lokkima, siis on silmuseid liiga palju, kui mõnest kohast kisub, siis on silmuseid liiga vähe. Kui sellest reeglist lähtute, saate peaaegu iga mustri vaibaks heegeldada.

Kui soovite suuremat vaipa, siis korrake mõnda meelepärast rida. Siin on ka üks soovitus. Tavaliselt inimesed arvavad, et mida suuremaks vaip läheb, seda rohkem tuleb kasvatada. Tihti hakkab aga vaip siis lokkima. Tegelikkus on selline-pange vaip põrandale ja vaadake kuidas see hoiab! Kui teete juba mitmendat vaipa, siis hakkate kohe nägema, kuhu kasvatada, kuhu mitte. Isegi juba proovitud ja soovitatud muster ei pruugi alati veatult välja tulla. Ikka vajab mõni rida erilist jälgimist. Enamasti ei ole võimalik teha täpselt etteantud mustri kohaselt, kuna materjal, heegelnõela suurus ja käekiri on väga erinevad.

Teise vaiba tegin küll puhtast valgest ja imelihtsa mustri järgi. Mustrit saab vaadata SIIT. Siin on kasutatud erinevate partiide valgeid jääke. Tulemus sai veidi nö triibuline, aga mind see ei häiri. Oluline oli tõestada seda, et vaiba suuruse ja raskuse määrab trikoopaela jämedus. See valge vaip on tehtud pigem peenemast paelast-u 1,5 cm laius. Vaip on küll 1,5 m läbimõõduga, kuid ei ole sugugi raskem kui mõni väiksem ja mahub kenasti pesumasinasse. Muster on ka seetõttu hea, et seda saab kihiti pidevalt suurendada. Kui te ei ole päris kindel, millise suurusega vaipa soovite ja kui palju on selleks vaja rulle, siis on see muster ideaalne.

Lõpetate just siis, kui pael või isu otsa saab😊. Seega, rohkem loovust ja katsetamisjulgust!