Catona sisustuses – tugitooli kate

catona-toolikate-art-1.jpg

Tänane blogipostitus tuleb Scheepjesi Catona lõngadest. Need imelised mersereeritud puuvillased lõngad on vaieldamatult meie klientide suurimad lemmikud. Nende eriti suur värvivalik võimaldab teha värviküllaseid projekte ja nende hulgast peaks leidma lemmikvärvid ka kõige nõudlikum klient.

Pean kahjutundega märkima, et kangaotsingutel sattusin mõnda lõngapoodi ja avastasin oma suureks kurvastuseks, et müüakse mersereeritud puuvillase lõnga asemel tavalist puuvillast lõnga.

Catona on ikka väga hea kvaliteediga lõng. Kes on korra proovinud, tellib seda uuesti.Olen eelnevalt teinud Catonast nii mänguasju, suuri katteid, isegi kübaraid ja kotte. Seekord siis oli eesmärgiks anda uus elu vanale ja väsinud tugitoolile. Kaalusin isegi katteriide vahetust, aga kuna peres on väikesed lapsed, siis on plekid igapäevane probleem. Eemaldatavaid ja pestavaid katteid on igal juhul lihtsam hooldada ja nii jäi otsus õmblemise kasuks. Aga mitte ainult.

Tugitoolil on selline eemaldatav istumispadi, mis kahjuks pidevalt nihkus paigast ja oli tõeliselt ebapraktiline. Esmalt asusin siis padja kallale. Heegeldasin sobivates toonides väikestest ruutudest padja suuruse tekikese. Ruutude ühendamisest ja tegemisest on varasemalt juba juttu olnud siin.  Kasutasin tumehalli nr 242, loodusvalget nr 130, helesinist nr 509 ja helehalli nr 172. Heegelnõela kasutasin 2,75 mm. See oli väga sobiv.  Peab ütlema, et need toonid on juba pikemat aega minu lemmikud! Aga miks mitte teha erksates toonides vinge toolipadi.

Kokku kulus 49 värvilise ruudu peale 5 tokki –  2 tokki loodusvalget ja tumehalli, helehalli ja helesinist igaühte 1 tokk. Padja äär on tehtud ühevärvilisena ja sellele kulus veel lisaks 2 tokki loodusvalget. Padja alumise osa õmblesin kangast külge. Muidugi võib ka alumise osa heegeldada, aga mulle tundus, et see on raiskamine ja liigne töö, kuna see ei paista välja.

Mustri leiutasin ise mitmest mustrist. Tahtsin väikeseid ruute, aga sellist sobivat mustrit ei leidnudki. Mustri valimisel soovitan võtta võimalikult lihtne ja käepärane muster, mis jääb kergesti meelde. Hästi tüütu on pidevalt mustrit sõrmega järge ajada. Nii kaob rõõm tegemisest. Kui aga muster on peas, siis saab mõne toki kaasa võtta ja igal vabal hetkel mõne ruudu heegeldada. Nii saab töö kiiresti valmis.

Kanga leidsin Abakhanist, kokku kulus 3 m kangast ja kangakulu oli 23.40 eurot. Kallimat ei raatsinud osta, kuna esiteks ei teadnud, kas ma üldse tulen selle õmblemisega toime. Teiseks oleks kahju, kui plekkide pärast tuleks kiirelt kate välja vahetada. Igal juhul olin lõpptulemusega rahul ja võimalik, et tulevikus saab veelgi katteriiet vahetada. Kui tuleb selline tuju.

Peale katte tegemist tugitooli padjale püsib see palju paremini paigal. Algselt oli plaan isegi padi panna takjapaelaga kinni tugitooli külge, aga praegu ei olegi selleks tarvidust. Padi on niigi paigal.

Üllatav oli see, et kogu see projekt ei võtnudki nii palju aega, kui ma esmalt prognoosisin. Nüüd julgen edaspidigi suuremaid asju ette võtta.

Toredaid käsitööelamusi Catonaga!