Nüüd olen siis lõpuks valmis teinud ka ülitavalise neljakandilise nöörist vaibakese. Või kas ikka on nii tavaline?!

Kõik sai alguse sellest, et mul oli juba ammu plaanis teha kahevärvilist rõõmsat esikuvaipa. Millegipärast pakutakse poodides esikusse ikka pruune porikarva ja halle märkamatuid vaipasid. 

Ma saan aru küll, et teinekord on jube kahju poriste jalgadega astuda vaiba peale, aga tahtsin just praktilist ja pestavat vaipa! Enamasti on need ülikallid ja värvusetud vaibad ju puhastamiskindlad st neid ei ole võimalik puhastada. Ainult keemilises puhastuses, mis ei lähe taaskord kokku minu mõtteviisiga maksta iga pleki eest ulmelisi summasid.

Alustuseks tahtsin proovida kahe nööriga korraga heegeldada, st mustriga vaipa. Kahjuks see ei õnnestunud. Ma ilmselt ei oska neid pikki lõngaülekandeid nii kenasti peita, et tulemus saaks kaunis ja „puhas“. Muster ei joonistunud kenasti välja, kuna teistvärvi lõngaülekanded jäid näha. Kui keegi on proovinud sellist vaipa teha ja oskab mõne nipi anda, oleksin väga tänulik! Pärast mitut katset, otsustasin teha ikka triibulise vaiba. Meil oli poes imeilus musta-valgekirju nöör ja valituks osutus ka mündiroheline nöör. Kokku kulus nööri 2+2 vihti. Mul jäi kummastki värvist 2 rida puudu, kuna kasutasin mustrit ega saanud koheselt lõpetada. 

Vaiba pikkus sai 113 cm, laius ca 80 cm. Seega võib üldistades öelda, et 80cm laiuse ja meetri vaiba kohta võib arvestada u 2 kg materjali. Tulemus sai tegelikult päris vahva. Sellelt vaibalt on näha ka see, et erinevatest partiidest ostetud nööridel võib siiski olla värvivahe. Seega veelkord hea nõuanne-ostke kogu vajaminev materjal korraga! Mind need värvivahed ei häiri, niikuinii peale esimest pesu ja esimesi plekke seda enam tähele ei pane. Küll aga võib öelda küll, et nöörist vaibad tulevad igal juhul korrektsemad, kaunimad ja peavad kauem vastu. Ka peale pesemist säilitavad kenasti vormi ega pleegi nii kiiresti. Seega võib vabalt öelda, et nöör on uus pael heegeldamisgurmaanidele!

Kui oled juba paelast vaipa proovinud käsitsi heegeldada ja saad aru kui tähtis on paela hea kvaliteet kena tulemuse saamiseks, soovitame kindlasti proovida ka nööri! Inimesed tihti arutavad erinevates foorumites agaralt selle üle, kust saaks kõige odavamat materjali. Kahjuks kõige odavamast, ebaühtlasest ja peenikesest trikoojäägist kena vaipa käsitsi heegeldada ei ole võimalik. Seda on väga hea katsetada, kui proovida ka nöörist heegeldada. Kaltsuvaipa aga igaüks oma koju ei taha ega peagi tahtma. 

Igale oma! Meie poes on nöör väga popiks osutunud ja vastukaja on ainult positiivne.