Suvine satsiseelik

Olen juba varasemalt teinud postituse Scheepjesi imelisest koogilõngast. Seda saate lugeda siit.  Nüüd tuleb postitus küll samast lõngast, aga veidi teise nurga alt. 

Juba praegu võin öelda, et satsiseelik on tõeline tähelepanu magnet. Inimesed käivad seda lausa seljas katsumas ja selle värvid lummavad ka täiesti võõraid. Komplimente olen kogunud hulgi! Nii et kui soovite nähtamatu olla, siis seda katsetada ei soovita. 

Palju on küsitud, kas selle seelikuga palav ei ole suvel. Tegelikult mitte. Vaatamata sellele, et seelikul on 5 satsi ja tundub suhteliselt kohev ja paks. Lõng on imeline puuvillasesegu ja palav sellega ei ole olnud ka kõige palavamal suvepäeval.

See kõik andis indu katsetada veel seda imelist lõnga. Seekord valisin nr 755-blueberry bambam. Peab ütlema, et see on meie poe klientide suur lemmik. Nii kui seda lattu juurde tuleb, siis see kõik ka ära ostetakse.

Kui seeliku puhul sai lihtsalt otsast tegema hakatud ja erilist süsteemi ei osanud esimese töö puhul isegi ette mõelda, siis nüüd teise töö puhul proovisin veidi süsteemsemalt mõelda. Seda eelkõige just värvide kombineerimise puhul.

Kui teete satsiseelikut, siis tuleb arvestada sellega, et kahe satsi vahele tuleb kududa üleminekutükk, mis nähtavale ei jää. Tegelikult on sellise seeliku puhul palju just neid osasid, mida ei näe. Ka osa satsist jääb teise satsi taha. Kui nüüd tahta seeliku nähtavaid osasid selliselt sättida, et värvid vahetuksid sujuvalt, tulebki natuke nuputada. Ühekihilise seeliku kudumisel pole mingit muret-alustad otsast ja kõik värviüleminekud jäävad näha. Valida tuleb vaid kas heledamast tumedamaks või vastupidi. Tore on see, et lõngatokki saabki alustada kas väljast või seest, olenevalt millist värvi soovite esimeseks valida.

Seekord tegin sama mustri ja sama tehnikaga, kuid satsid tegin laiemad. Satsiseeliku puhul kudusin 6 kordust, selle puhul 18 mustrikordust. Tegelikult polegi praegu veel otsustanud, kas teen kleidi või piirdun seelikuga. 

Alustasin tumedamast tükist ja valisin lõngatoki välimise kihi. Ühest tokist sain peaaegu 2 satsi. Teist tokki alustasin keskelt ehk siis heledamast lõngast. Kui olin teise satsiga lõpuni jõudnud, oli ka kõige heledam värv üleval. 

Algul plaanisin teise satsi panna keskmiseks, aga see hele (peaaegu valge) oli nii efektne, et otsustasin selle jätta kõige pealmiseks kihiks. Nii sai kaks alumist satsi tehtud väljast sissepoole ja jäävad tumedamad, pealmine sats annab siis värvi kontrasti. 

Lõnga kogusest ka mõni sõna. Üldiselt on üks tokk ikka piisavalt suur ja sellest 1000 m saab päris palju kududa. Ühe salli jaoks on seda isegi liiga palju. Satsiseeliku jaoks kulub kindlasti kõige rohkem. Kahest tokist saate lühikese seeliku. Kleidi kohta ei oska veel öelda, loodan kolmest tokist valmis saada. 

Soovitangi mitte väga suuri plaane ette teha ja jälgida kuidas värvid vahelduvad ja millised meeleolud tekivad. Ka töö käigus annab jooksvalt teha muudatusi ja teha omale unistuste kleit või seelik suviseks pilgupüüdjaks.