Suvine heegeldatud kott linasest lõngast

Lisaks varasematele veel üks mugav ja kiire nädalavahetuse projekt sai tehtud Linen Soft lõngaga. Täiesti teenimatult tahaplaanile jäänud lõng! Tegemist on väga mõnusa suvise lõngaga. Otsustasin teha sellest suvise pilgupüüdja ja praktilise koti. Ühelgi naisel ei ole liiga palju käekotte. Lõng on veidi kiuline. On tunda ja näha, et tegemist on linase lõngaga. Heegeldamine läks kiiresti ja tulemus sai igati tore. Võtsin taas 2,75mm heegelnõela, vabalt oleks võinud valida ka 3mm. Tulemus sai koti jaoks parim. Alustasin 150 õhksilmusega ja tegin mitu rida ringselt kinnissilmuseid põhjaks.

Muster on lihtne, aga efektne. Esmalt heegeldasin ühe rea sambaid. Vahetasin lõnga ja heegeldasin ühe kinnissilmuse ja kolm õhksilmust. Jätsin kolm sammast vahele ja tegin kinnissilmuse kahe samba vahele. Järgmisel real heegeldasin kolm sammast ahelsilmuste ketti. Vahepeal vahetasin värvid.

Lõnga kulus 4 tokki-kumbagi värvi 2. Lõngast tuli täpselt välja. Viimase halli jupiga heegeldasin kaunistuse kotile. Nippe eriti ei olnud. Ühte tahan küll soovitada. Kui teha heegeldatud rihmad kotile, siis tuleb kindlasti sisse panna nöör. Vastasel juhul venivad sangad kandmisel järjest pikemaks. Heegeldasin need spiraalselt ehk siis 8 silmusega ringi, vahepeal ringe ei lõpetanud. Võib loomulikult kasutada ka valmis sangasid, neid on suur valik, aga suhteliselt kallid. Kindlasti tuleb kotile panna ka vooder. Voodriks sobib tugevam kangas.

Kinnituseks leidsin magnettruki, väga praktiline ja mugav. Kinniseks saab kasutada ka lukke, klappi üle kotisuu või mistahes muid ideid rakendada. Kotile heegeldasin kaunistuseks suure lille väga lihtsalt. Kinnissilmusesse 5 sammast ja liikusin vabalt valitud kinnissilmuse juurde edasi ühtlaste vahedega. Hea võimalus kasutada seisma jäänud lõngajäägid ja tulemuseks on väga kaunis lisand.

Linen Softist veel. Heegeldamisel mõtlesin, et kindlasti teen sellest lõngast ka kübara. Ei teagi miks, aga see tundub ainuõige lõng ühe suure ja suvise kübara jaoks. Kujutasin ette, et väga palavate ilmadega võib olla väga hea sellest lõngast kerge pluusiga. Meie e-poes on müügil õrnad ja pastelsed toonid, kõiki värve saab omavahel sobitada. Ja veel. Pesin ka korraks pooleliolevat kotti. Lastel õnnestus valge koti peale ajada suur plekk ploomimahla. Reageerisin kohe ja pleki väljasaamisega ei olnud raskusi. Kott kuivas väga kiiresti. Tundus igati praktiline.

Mõnusat proovimist!