Sokiaeg

Alustuseks peab kohe ütlema, et sokid ei ole minu teema. Mulle väga meeldib neid kanda, aga kududa kohe üldse mitte. Ei mäletagi millal viimati sokke kudusin. Ei oska ka öelda, miks mulle see ei meeldi. Ilmselt sellepärast, et kahte täpselt ühtemoodi sokki kududa on tõeline piin ja igav. Mis loovust sa ikka seal rakendad, kõik käib täpselt reeglite kohaselt.

Kui meie poodi saabusid aga esimesed sokilõngad, tekkis ka huvi neid proovida. Scheepjesi sokilõngad on pigem õhukeste sokkide kudumiseks. Lõuna-Euroopa inimesed ja ka linnainimesed Eestis ei vaja ju pakse villaseid sokke saapa sisse, vaid pigem ilusaid ja pilkupüüdvaid aksessuaare. Nüüdseks on meil õnneks ka paksemaid sokulõngasid juba täiesti piisavalt. Nii nagu inimesed on erinevad, on täiesti erinevad ka nende soovid ja maitsed. Kui teile meeldivad eriti vinged värvid koos üleminekutega või ühevärvilised sokid väikeste triiputega, on meie poes pakutav teile täiesti ideaalne.

Esimene katsealune oli Invicta Colour nr. 963 Sellest tegin väikesele preilile pitsilised põlvikud. No vinged said! Peale pikka nikerdamist ja proovimist oli tulemus üliäge. Sokid jäid õhukesed ja väga sobivad saapa sisse panemiseks ja muidugi värvid olid väga ilusad. Invicta Colour on lausa loodud pitsiliste sokkide kudumiseks. Lõng on peenike ja tulemus jääb efektne. Kuidas saada aga identseid sokke, see jäi selgusetuks. Kerisin küll oma aruga tokist osa lõnga maha, kuid päris identseid sokke sellegipoolest saada ei õnnestunud…Ilmselt on siin mingi nipp, kuid lapse sokkide puhul see värvivahe üldse ei häirinud. Eks järgmine kord proovin veel.

Teine paar sai tehtud Invicta Matternhornist. See on kahtlemata tagasihoidlikum lõng ja esialgu tundub, et täiesti meestekas. Tegelikult see muidugi nii ei ole. Ka mustast lõngast võib sada väga naiselikud sokid. Peened triibud ja valge lisand ainult kaunistab lõpptulemust. Sokid saavad ka õhemad ja jalas väga mõnusad. Ei pea vist lisama, et kumbki lõng ei torgi, sest Scheepjesi lõng on alati väga pehme ja nahasõbralik.

Olgu veel öeldud lõngakulu. Tootja soovitab osta 1 toki kuni nr 42 sokkidele. Minu katsetused näitavad, et lõnga kulub kindlasti vähem ja üle jääb rohkem. Lapse sokkidest ülejäänud lõnga kasutasin salli kudumiseks ja ikka jäi arvestatav kera üle. Suurte sokkide puhul jäi samuti lõnga üle. Julgen öelda, et igasugused sokid peaks saama ühest tokist valmis.

Kuigi lõng tundub ülipeen, kasutasin 2,5mm vardaid. Need sobisid hästi.Kui soovite aga paksemaid ja nö traditsioonilisi sokke meestele ja saapa sisse, siis nüüd on meil ka sellist lõnga pakkuda. Ühevärvilised toonid ja säbrulised.