Nöörivaip

Hiljuti saabus meie poodi suur valik Bobbiny trikoonööri, nüüd sai see ise ära proovitud. Väljanägemiselt meenutab see veidi „pesunööri“. Ei osanud kohe midagi sellest arvata. Korvi tegemisel ei olnud vahe ka nii suur. Tulemus jääb küll ilus ja korrektne, aga korvi juures ei tundunud see väga oluline vahe. Pigem tundus nöör mugavustootena.

Vaiba puhul oli vahe trikoopaelaga ikka märkimisväärne. Tegin lihtsa mustriga väikese vaiba ja nautisin iga hetke heegeldades. Selle vaiba juures on hästi tore veel see, et värvide vaheldumisega on täpselt näha, kui palju iga tokiga saab vaipa juurde heegeldada. Lihtne! Esimese halli tokiga oli vaiba läbimõõt u 50cm, loodusvalgega u 70 cm  ja lõpptulemuseks sai 86-87 cm.

Muster oli põhimõtteliselt sama nagu valgel vaibal. Erinevusena võiks välja tuua, et mingil põhjusel sammasteringil (peale aukude rida), ei saanud teha 2 sammast ahelketti, tulemus hakkas kohe lokkima. Üks sammas oli ka vähe, seega tuli teha üle ühe. Viimase sakirea tegin ka veidi teisiti, tavapärase viie samba asemel tegin õhksilmused vahele – 1s+1õs, 5korda. Nii said sakid eriti kenad ja suured.

Kokku kulus vaibale 3 tokki erinevaid värve. Üle jäi väike kera halli ja veidi suurem kera beeži. Alustada võikski nööri kerimisega vihist kerasse. Vastasel juhul läheb kõik sassi ja nauding ühtlasest heegeldamisest kaob harutamisele. Kui te olete trikoopaelast teinud vaipasid, siis olete harjunud, et pael siiski venib. Kuitahes ühtlase paelaga on tegemist, ikkagi ta venib. Nööri puhul on hea see, et materjal on täiesti ühtlane, siledam ja nöör iseenesest on väga mõnus sellise töö jaoks. Tulemus sai väga kaunis! Kohe ikka selline ühtlane ja kena nagu paljudelt klantspiltidelt võib näha. Päriselt! Ootamatult kena nööri tekstuur andis tulemusele veel erilise nüansi. Kaugelt vaadates tundub isegi nagu oleks vaip masinal tehtud.

 

Värvid sobisid omavahel ideaalselt – kõik mahedad toonid omavahel või erksamad värvid vahele. Saab teha imelisi pilgupüüdjaid oma koju. Ma usun, et kui korra proovite heegeldada ka nöörist, siis näete vahet ja sellest saab teie uus lemmik. Mitte ainult mugavustootena.