Nöörivaip – suvine ajaviide sisustuses

Tänane blogipostitus tuleb nöörivaiba heegeldamise kohta. Kes on korra proovinud, seda kindlasti lummab see materjal sarnaselt trikoopaelaga. Nöör on ise pigem nagu „saapapael“, sees on vähemveniv nöör ja peal on puuvillane kest. Ilmselt kangastelgedel kudumise puhul ei ole erilist vahet, aga heegeldatud vaiba puhul on vahe trikoopaelaga võrreldes kindlasti. Juba varem katsetasin mandalavaiba heegeldamist koos trikoopaelaga. Seda postitust saab üle lugeda siit.

Nüüd siis esimene ainult nöörist heegeldatud vaip. Ma olen küll varasemalt mitmeid kordi rõhutanud, et mulle ei meeldi ühte ja sama mustrit mitu korda kasutada, aga see põhimuster on mulle siiski väga südamelähedane. Esimese katsetuse valgest trikoopaelast tegin selle mustriga selles postituses. Hiljemgi olen veel seda põhimotiivi kasutanud, aga ikka proovin veidi muuta mõnda detaili, et päris identsed ei ole need vaibad kunagi.

Selle mustri võlu ongi selles, et vaipa saab teha just nii suurt kui tahtmist on ja lõpetada siis, kui materjal otsa saab. Kui paistab, et materjali ei jätku, võib vabalt mõne rea vahele jätta. Eriti tore on see, et võib teha kihtide vahele erinevat värvi „tupse“. Nende tegemisest räägime hiljem pikemalt. 

Tooksin välja mõned erinevused trikoopaelast ja nöörist tehtud vaiba vahel:

  1. Nöörist vaip on kompaktne ega veni
  2. Kaunis tekstuur
  3. Nöörist vaip on kergem

Trikoopael on oma olemuselt veniv materjal nagu T-särgid ja puuvillane trikookangas. Nöör venib vähem ja valmisvaip hoiab paremini vormi.Trikoopaelal tekstuuri peal ei ole, nööril on kena muster ja valmisvaibal jääb see kenasti näha.

Nöörist vaip on kergem kui trikoopaelast vaip, seega on hea võimalus teha suuremaid vaipu.

See konkreetne vaip ei ole väga suur-94 cm. Nööri kulus sellele 2 helehalli vihti, 1 loodusvalge ja 1 tumehall. Praeguseks on veel kõiki värve ka väikesed kerad üle. Plaan on teha mitu kihti juurde.

Mustrist ka. Kunagi tegin valgest trikoopaelast vaiba analoogse mustriga ja seal on muster kirjeldatud. Seda postitust saab vaadata siit.

Pinterestis on sellised mustrid väga popid ja neid on mitmes variatsioonis nt siin. 

„Tupsudest“ pidin ka rääkima. Need on toredad kinnissilmused, mida saab vaiba ilmestamiseks teha erinevates värvides, vastavalt soovile kas kontrastselt või põhivärvis. Pinteresti mustril on see rida nr 5. Selleks, et saada kontrastseid kinnissilmuseid, tuleb see rida teha erineva värviga. Kui järgmise rea heegeldate taas põhivärviga, siis paistma jäävadki ainult kinnissilmused. See on väga hea võimalus anda efekti ka täiesti ühevärvilisele vaibale.

Toredat katsetamist ja nööri avastamist!

Vaata galeriid klikates allolevatel piltidel.