Mänguasjad on toredad!

Catona puuvillane lõng sobib mänguasjade tegemiseks suurepäraselt – imeilusad toonid ja hea kvaliteet! Mänguasjad jäävad kerge läikega ja tõeliselt armsad!

Peab ütlema, et alguses ma ei olnud mänguasjade tegemisest eriliselt vaimustuses. Esimene tuli raskelt ja tegemine tundus väga tüütu. Ometi ma teen neid ikka ja jälle. Mulle väga meeldib heegeldada ringselt, mänguasju tehakse aga spiraalselt. See tähendab, et lugeda tuleb silmuseid ja ringe. See oli esialgu keeruline ja ajas ikka tõsiselt närvi. Esimene mänguasi ei saanud just eriti „kaubandusliku“ väljanägemisega. Aga lapsed armastavad neid! Sellepärast valikut ei olnud ja tuli vapralt jätkata.

Mänguasjadel on mõnes mõttes kirjeldamatu maagia. Kui teed ühe valmis, siis mingi aja pärast tahaks uut proovida. Lõnga palju ei lähe (mõni tokk) ja nende tegemiseks saab kasutada ära üksikuid nööpe, paelu, lõngajääke. Isegi need lapsed, kes tavaliselt kaisukaid ei armasta, võtavad hea meelega kaissu isetehtud mänguasju.

Kõik mänguasjad tulevad erinevad! Isegi kui teed kaks korda sama mustri järgi, siis tulemus jääb ikka erinev. Miks mitte teha kingituseks selline tore tegelane!

Mustritest. Jah, mänguasja tegemisel on väga oluline muster. Eriti algajatele on oluline põhjalikud juhised ja pildid. Siinkohal soovitaksin taas osta eestikeelseid raamatuid. Olemas on kaks põhjalikku ja imeilusat raamatut, kirjastus Varraku poolt välja antud –

mõlemad Mari-Liis Lille sulest: “Kaisuloomakirg” (piltidel olevate loomade mustrid võetud sealt) ja “Võluväega asjad”.

Kui olete juba edasijõudnud  ning inglise keel probleemiks ei ole, võib otsida põnevaid mustreid Pinterestist.

Seal on lisaks kõikvõimalikele amigurumi mänguasjadele ka näiteks puuvilju ja lauamänge heegeldatud.

Mänguasjadele võib teha riideid juurde või mistahes muid toredaid asju. Lapsed vahetavad hea meelega neil riideid või panevad neid magama heegeldatud teki alla. Sellised soojad ja südamega tehtud mänguasjad on kindlasti palju armsam kingitus pisikesele preilile kui järjekordne poest ostetud lelu. Poistele leiab ka omi lemmikuid. Isegi kui nad neid vähem kaisutavad, on siiski tore kui oma ema või lähedane teeb neile isetehtud lemmiku.

Toredat katsetamist ja vahvaid emotsioone!