Mandalavaip puuvillasest nöörist ja trikoopaelast

Igal kevadel ma tunnen, et vajan värve enda ümber. Ikka leian ennast ostmas värvilisi pluuse ja ka kodus sätin värvilisemaid asju enda ümber. See pikk ja hall talveperiood hakkab ometi otsa saama. Õnneks on näha päikest tavalisest rohkem ja isegi mõni roheline taimekene kuskil soojas ja päikeserohkes kohas ilmub juba nähtavale.

Just rohelisest värvist tulebki seekordses blogipostituses juttu. Ei saa öelda, et see oleks minu lemmikvärv, sel kevadel on aga mitu eset järjest saanud rohelisest lõngast. Ja tulemus sai väga tore taaskord!

Sellist vaipa nagu ma seekord tegin, ei ole kuskil rohkem. Kõik töövõtted muidugi korduvad ja olen märganud, et kasutan vaipades taaskord mõnd detaili, mis mulle väga meeldivad. Seda mustrit aga ei ole kuskilt kellegi pealt kopeeritud ega ka jäljendatud.

Selle vaiba saamislugu on täiesti erinev-tahtsin väga katsetada nööri ja paela ühes vaibas. See on täiesti võimalik, mitte ühtegi takistust ei oska selleks välja tuua. Eriti hästi sobiks nöör mõne teistvärvi triibu tegemiseks, siis jääb ka nööri tekstuur paremini nähtav. Minu vaiba sees loodusvalged triibud välja ei paistnud, aga see ei olnud ka eesmärk.

Kokku sai kasutatud 5 värvi trikoopaela ja 1 tokk loodusvalget nööri. Kõiki trikoopaela värve oli 1 rull. Sättisin värvivaheldused ja read selliselt, et neid sai ökonoomselt kasutatud, aga ikka jäid väikesed kerad üle ka. Vaiba läbimõõduks sai ca 120 cm.

Midagi ei ole teha, mulle siiski meeldivad nn mandala tüüpi vaibad. Neid on tõeliselt põnev teha. Värve kombineerida ja valida, erinevaid töövõtteid katsetada-see kõik on lummav. Mandala tegemine on igale inimesele täiesti eriline kogemus, kuna kahte sarnast lihtsalt ei saa tulla.Oma koju on võimalik teha isikupärane vaip just sellistest värvidest nagu hetkel meeldib.

Seekordne roheline vaip läks kuidagi kiiresti ja valutult. Olin isegi üllatunud. Tavaliselt tuleb ridu tagasi võtta või muuta midagi. Seekord hakkasin algusest tegema ja tegin kiiresti valmis. Nii lihtne oligi! Hämmastav on veel see, et mustrid ja töövõtted on vägagi lihtsad, tulemus sai aga kaunis. Värvide võlu on lihtsalt imeline.

Märkida võib veel seda, et iga rida on alustatud erinevast kohast. See annab kauni tulemuse ja alustamise-lõpetamise kohti ei ole üldse näha.

Soovitan kindlasti proovida sellist vaipa teha. Ühevärvilised vaibad on küll kaunid, aga üsna peagi muutuvad igavaks. Eriti tore on see, kui teil on mitu võimalust kiirelt muuta toa väljanägemist. Panete ühe vaiba pessu ja samal ajal särab teie kodus mõni värvikirevam vaip. Kaunist värviküllast kevadet!

Toredat katsetamist!

Galerii: