Mandalavaip, kordumatu kodukaunistus

Kõigepealt ma soovin teile imelist uut aastat! Tänan teid, minu blogi lugemise eest, kaasaelamise ja kiituse eest! Teid käib siin palju ja see teeb mulle siirast rõõmu!

Seekord algas loomine sellest, et jõuluvana tõi mulle ammuigatsetud raamatu (abikaasa kommentaar kustutatud) – Heegeldatud mandalad, Haafner Linsseni sulest. Mandalavaimustus on mul juba pikemat aega, nende imetlemisest ei saa tüdineda, iga mandala on erinev ja värvide lummus on vaimustav. See raamat annab küllaga ideid ja inspiratsiooni. Ühte mustrit saab teha erinevate lõngadega ja erinevate värvidega, mis teeb lõpptulemuse veel eriti huvitavaks. Üks asi viis teiseni ja lõpuks valmis nii vaip, kui sai uue kuue terve vannituba.

Vannituba oli juba pikemat aega vajanud veidi värskendust, aga kuidagi ei leidnud õiget inspiratsiooni ega õigeid värve. Minuga on nii, et üksluised värvid tüütavad mind üsna kiiresti ära ja ma püüan neid pidevalt lihtsate vahenditega enda ümber muuta. Purk värvi on selleks kõige kiirem ja odavam viis. Seekord võtsin ette ka põranda-otsustasin sealsed koledad plaadid lihtsalt üle värvida. Tulemus sai üle ootuste hea, arvestama peab selle töö juures ainult seda, et enne põranda värviga katmist tuleb kasutada kindlasti kruntvärvi. Vastasel juhul koorub värv lihtsalt libedalt pinnalt maha. Aga mandalatest nüüd!

Iga kord, kui ma mõtlen, et sel korral teen ühevärvilise lihtsa vaiba, lõppeb see sellega, et ikka tuleb uus mandala või vähemalt kahe värviga vaip. Kui ma vaatan oma klientide ostueelistusi, siis pannakse kokku nii ilusaid kombinatsioone ja tundub, et moes ongi mitmevärvilised kaunid vaibad. Vahel kaupa kokku pakkides tabab ka ennast vastupandamatu soov jälle alustada uue vaibaga.

Eelpool viidatud raamatu eripära on selles, et sealt saab väga kiiresti erinevaid ideid hankida ja lihtsaid töövõtteid, mida ma siiani ei teadnud. Soovitan soojalt seda raamatut sirvida raamatupoes, see lummab teid ilmselt täiesti! Näiteks oli minu jaoks uus idee, alustada iga ringi erinevalt kohalt-nii ei jää kinnituskohad üldse näha! Vaimustav! Eriti tore on seda rakendada just mandalavaipade puhul, kuna värve tuleb niikuinii vahetada ja otste peitmine on niikuinii väga tüütu tegevus.

Ja ikkagi need värvid! Tegelikult ei oma mingit tähtsust, millise mustriga te seda teete, lõpptulemuse annavad ikkagi värvid. Mandalavaiba heegeldamine on kindlasti väga inspireeriv ja loominguline tegevus. Iga rea lisandumisega saavutab vaip täiesti uue ilme. Lihtsa vaevaga saab mustrit korrigeerida või värve vahetada. Kui ma olen varasemalt kirjutanud, et mulle ei meeldi ühte ja sama mustrit mitu korda teha, siis mandalavaipade puhul ei oma see tähtsust. Lõpptulemus kujuneb värvide ja autori koostöös! Ühe ja sama mustri tegemisel saab täiesti erinevaid tulemusi.

Lisaks muidugi energia ja värvide lummus, mille te oma koju toote. Ei saa öelda, et ma varasemalt oleks eriline värviliste vaipade fänn olnud. Mandalavaiba tegemine muutis selle arvamuse täiesti. Selle vaiba puhul said värvid valitud täpselt tapeedi toonidest. Mul tekkis töö käigus idee panna vannitoa ühte seina tapeet ja vaiba värvid saidki seekord valitud tapeedi toonidest.

Proovige! Katsetage! Ise tegemine ja värvide valimine on vaimustav. Kindlasti annab isetehtud vaip teie kodule täiesti erilise tunde!