Kootud meriinovillane seelik

meriino-long-seelikSeelik on kootud selle mustri põhjal:

http://www.garnstudio.com/pattern.php?id=5087&cid=29

 

Neid triipe võib kasutada väga erinevate esemete kudumiseks-padjakatted, seelikud, kleidid, mütsid, pleedid. Triipude vaheldumine tuleb hästi mõnus, ükski toon ei domineeri teise üle. See võimaldab kokku panna väga erinevaid värve, lõpptulemus tuleb ikka väga kaunis.

Kui ei soovi nii paljusid värve kasutada, võib kahtelemata vähendada värvide hulka, soovi korral võib teha kudumeid ka 2-3 värviga.

Seeliku kudumist alustasin alt. Soovitav silmuste arv tuleb kindlasti leida tööproovi abil. Kuna meriinolõngad on parajalt jämedad, siis ei ole soovitav teha seelikut väga laiana. Pigem on see väga suurepärane lõng talvise seeliku jaoks-ei hakka külm, saab kanda paksemate sukkpükstega ning kahtlemata köidab tähelepanu!

Tööprooviks võib teha 26 silmust (terve mustrikord), tegelikult piisab ka 10 silmusega lihtsalt korra läbi kududa. Kui tahad näha mustrit, siis tuleb kindlasti kududa terve muster läbi. Nagu ikka, võta ristkorrutis:

Tööproovi silmuste arv-tööproovi laius cm

X (valmistöö silmuste arvu ei tea)-soovitud eseme valmis laius cm

Tööproovi silmuste arv * soovitud eseme valmis laius cm / tööproovi laius cm

Edasi on ainult kudumise vaev. Triipude ja lõngade vaheldumine on väga vahva, tüdimust ei tule ja katsetamise rõõm on tore!

Niipalju võib veel lisada, et mina (erinevalt mustris soovitatule) silmuseid seeliku puhul ei kahandanud st alt laiem, ülevalt kitsamaks. Kui on tehtud sama muster nt puuvillasest lõngast ja alt laiem, siis on mõistlik ülespoole jõudes silmuseid vähemaks kahandada. Sellise jämedama lõnga puhul aga ei ole see vajalik, eriti kui panete vöökohale kummipaela kanalissemeriino-varvid-seelikuks

Lihtne nipp silmuste arvestamiseks kahandusteks on nii, kui võtate mõne seeliku, mis on teil kasutusel ja paras. Mõõdate seeliku laiuse allääres ja üleval cm (nt 11 cm). Vaatate mitu silmust on tööproovil ühe cm kohta (nt 5 s), korrutate (saate 55 s). Seda ärge võtke kokku ühel real, vaid jagage see töö peale.

Mustrit lugedes võib jääda mulje, et kohe peab hakkama kahandama ja lõpptulemus võib olla see, et puusaosa jaoks tuleb uuesti kasvatama hakata.

NB! Arvestage seda, et puusaosa on laiem, kahandused tehke pigem peale puusa.

Imelisi triipe ja toredat katsetamist teile!