Kevadine sall Whirl

Täna kirjutan Teile oma kogemusest uue superlõnga Whirliga. Tegemist on väga efektse lõngaga, mis „muudab ise värvi“ ja lõpuks on teil erinevate värviüleminekutega ese. Kui te ootate kerget ühe õhtu kudumist, siis olgu kohe öeldud, et seda lõnga jätkub kohe pikaks ajaksJ Ma ise kujutasin ette, et sellest saab kena väikese õlasalli nii nagu nad seda reklaamivad. Tegelikult on lõnga ikka nii palju, et vajadusel tuleb isegi kaks salli välja. Lõng on peenike ja puuvillane, aga mitte liialt peenike. Kudumine läheb võrdlemisi kiiresti.

 

Scheepjes soovitab sellest lõngast kududa kolmnurkset õlasalli, mis on kahtlemata väga kena ja efektne. Ideid saab vaadata siit:

http://www.scheepjes.com/en/yarn/frosted-whirl-2362/

Tegemist on ülipopulaarse lõngaga tõesti. Ka Scheepjesi Facebooki lehel saab tihti imetleda neid mitmevärvilisi õlasalle ja mitmeid teisi huvitavaid katsetusi.

Siit veel ühe blogija kaunis linik:

http://www.jellina-creations.nl/blog/whirl-liefde

Mõelda vaid, ei pea katsetama ega proovima erinevaid lõngasid, vaid te lihtsalt alustate otsast kudumist või heegeldamist ja värvid moodustavad lummavaid üleminekuid. Lisaks tavapärastele õlasallidele võib sellest lõngast teha kootud linikuid näiteks, tulemuseks on kindlasti vahvad ja pilkupüüdvad kodukaunistajad.

Muretsema ei pea ka selle pärast, et lõnga ehk ei ole nii palju või et lõpptulemus läheb kalliks. Lõnga on ühes tokis 1000 m, mida on ikka väga palju. Kokkuvõttes ei tule see ka nii kallis. Pildil oleva valge vaiba läbimõõt on ca 140 cm.

Nagu juba öeldud, oli mul plaan teha ka õlasall, aga mitte kolmnurkne, vaid tavaline piklik. Idee oli selline, et üks ots saaks tumehall ja teine ots tumeroheline. Oleks ju lahe kleidile kaunistuseks võtta.

Hakkasingi siis otsast tegema. Ma tõesti ei uskunud, et seda lõnga nii palju on. Algul ei taibanud üleminekuid vahepealt vähemaks võtta ja nii ma siis muudkui kudusin. Lõpuks selgus, et õlasalliks on seda juba liiga palju, mõnusaks kaelasalliks võib ju keerata seda kordi ümber kaela. Kuni lõpuks tuli veelgi parem mõte. Kui soovite oma koju pitsilist kardinat ja veel ilusate värvidega, siis ka selleks sobib Whirl suurepäraselt!

Kokkuvõttes võib öelda, et Whirl võib sisustada teie õhtuid päris pikalt. Kõik oleneb ideest ja teostusest. Kui soovite väiksemat õlasalli, kus oleksid kõik toonid näha, siis ilmselt tuleb vahepealt osa lõnga välja võtta või teha lihtsalt laiem.

Whirlist tehtud imelist seelikut saab meie blogist lugeda allpool olevat viidet kasutades.

Seeliku postitusele juurde lisaksin seda, et lühema seeliku saab teha kahest tokist. Ei pea kasutama ühtemoodi värve, vaid võib võtta ka täiesti erinevaid. Olenevalt sellest millist lõpptulemust te soovite, alustate kas äärest või keskelt. Pildil nähtava seeliku tegemiseks on kasutatud nr 778, Turkish Delight

Toredat katsetamist!