Kevad ja suvi lõngadega – tuunika Catona Denim

Seekordne postitus tuleb Catona Denimist – suurepärane lõng, mis on kahjuks väga vähe tähelepanu saanud. Kusjuures teenimatult vähe. Tegemist on taaskord suurepärase lõngaga. Scheepjes tutvustab seda kui kulutatud teksa imitatsiooniga suvelõnga. Sellest ei tasu ennast aga segada lasta, sest sellest lõngast võib endale leida just selle emotsiooni, mida suveks soovite. Eelmisel hooajal sai katsetatud punast lõnga nr 131 ja see mõjus kootud seelikuna tõesti nagu kulutatud teksaseelik. Seda postitust saab lugeda meie ühest varasemast blogipostitusest.

Seekord valisin oma tuunika tegemiseks rohelise tooni nr 170 ja halli tooni nr 191. Lõnga kulus 6 tokki rohelist ja 2 tokki halli, heegelnõel oli 2,75 mm.

Üldiselt ei olnud töö keeruline ja läks võrdlemisi kiiresti. Täpsemad juhised leiate sellelt Garnstudio lehelt.

Mina muutsin tegumoodi erilisemaks, aga üldiselt olid juhised samad. Kaeluse tegin väiksemaks, varrukad tegin lühemaks ja laiemaks. Ääred kudusin nr 3 ringvarrastega. Juba ammu olen tahtnud sellist ratasjakki proovida teha, siiani ei ole kuidagi pealehakkamist olnud ja see kõik tundus jube keeruline. Tegelikkuses ei olnud üldse nii hull. Võib olla isegi põnev. Tähelepanu tuleks pöörata valmislaiusele, mis tähendab, et tuleb mõõta ja vaadata, et laius tuleks paras.

Mulle tundus, et heegeldatud osa oli pidevalt liiga pikk ja kitsas. Tegelikult oli juba valmis. Muster annab palju kombineerimisvõimalusi – kas teha lühike või pikk, laiem või kitsam. 

Tulemus on efektne ja pilkupüüdev. Vastavalt maitsele võib toonid valida veel erksamad või teha hoopis ühevärviline. Muster on selline, et mõjub väga hästi nii mitmevärvilisele kui ka ühevärvilisele tuunikale. Kuna tegemist on täispuuvillase lõngaga, jääb valmis ese tõeliselt mõnus ja ihusõbralik ning seda saab kindlasti kanda ka palavate ilmadega.

Pildid räägivad enda eest ja Catona Denim on kindlasti väärt proovimist! Toredat katsetamist!