Heegelniidist kootud linik

Tänane blogipostitus tuleb heegelniitidest. Mõnda aega oleme juba müünud oma poes Scheepjesi suurepäraseid heegelniite Maxi Sugar Rush ja need on ka väga hästi klientide poolt vastu võetud. Nüüd siis proovisin ka ise selle niidi ära. Võiks ju arvata, et heegelniit nagu heegelniit ikka, aga tulemus üllatas taaskord. Scheepjesi suur eelis kõikide lõngade puhul on tema suur värvivalik. Veelgi toredam on see, et numbrid ja värvitoonid kattuvad. Seega, kui soovite samast toonist teha erinevaid esemeid, valite ühe tooni ja erinevad lõngad! Nii lihtne! Näiteks, Catona nr 128, Cahlista nr 128 ja heegelniit nr 128. 

 

Catona oma tuntud headuses sobib paljude erinevate asjade tegemiseks kas koju või selga. Cahlista on veidi jämedam lõng, millest saab teha pleede või suuremaid esemeid. Heegelniidist aga võib teha lauale kauni liniku.

 Üle pika aja tegin kootud liniku terrassi lauale. Seekord valisin särtsaka värvitooni nr 128. Pean tunnistama, et olen juba korra ammu sama mustri järgi kudunud valge liniku. Sellise töö tegemine on suvel väga hea kaaslane. Linik on kerge ja seda on hea võtta kaasa kasvõi randa. Kudumine edenes alguses kiiresti, liniku suuremaks saades võttis ikka veidi aega. Tulemus sai aga väga kaunis! Heegelniidil on kaunis läige ja sellest „tavalisest“ linikust sai tõeliselt ilus pilgupüüdja terrassile! Nii veendusin, et on võimalik üllatuda ka tavapärasena tunduvast heegelniidist

Mustri saate alla laadida SIIT. See muster on avaldatud Eesti oma ajakirjas Käsitöö aastaid tagasi. Olen selle alles hoidnud, kui tekib taaskord soov kududa linikut. Ühte linikut on võimalik kududa kas suurema või väiksemana. Muster on üldiselt kenasti loetav, tähelepanu tuleb pöörata sellele, et esimestel ringidel ei ole vaheringe.  See tähendab, et parempidist vaheringi ei koota. Hiljem tuleb kududa mitmes kohas vaheringe vahele. Seega, enne tööle asumist tasub teha mustrile märked juurde. 

Materjali kulus 3 rulli suurele linikule, väiksema oleks saanud teha ka ühe rulliga. Kasutasin esialgu sukavardaid 3,5 mm, hiljem vahetasin ringvarraste vastu. Tegelikult oleks võinud isegi jämedamad vardad valida, oleks saanud veel hõredama koe. Kõik on maitse asi. Minu linik läbimõõduks sai 100 cm, lubatud 83 cm asemel. Kui valite veel jämedamad vardad, saate ka suurema liniku.

Ega muud, kui mõnusat katsetamist ja kauni suve jätku!