Heegeldatud vaip … mida ei räägita, aga mida võiksid teada

Valik tehtud tellimustöödest 2015
Valik tehtud tellimustöödest 2015

Mõtlesin oma järgmise blogipostituse kirjutada trikoovaipadest. Eriti sellest, mida müüja teile kui ostjale võib olla unustab rääkimata. Olen neid vaipu nüüdseks aastaid heegeldanud – suuri, päris suuri ja väiksemaid. Katsetanud erinevaid mustreid ja proovinud erineva jämedusega lõngasid. Veidi siinkohal enda kogemustest:

Erinevaid lõngasid saab edukalt kombineerida ja jämedamad lõngad on eriti head just igasuguste aksessuaaride heegeldamiseks. Sinu fantaasia ja ideed on siinkohal ainsaks piiriks.

Reaalsus, üheksa korda mõõda, üks kord osta …

Tegelikult tahtsin aga rääkida hoopis vaipade plussidest ja miinustest. Plussideks pean ma kindlasti naturaalsust, ilusat disaini ja väga ilusaid värve. Lisaks meeldivad need vaibad alati lastele, kes armastavad seal istuda, mängida ja heegeldatud pinda katsuda. Vaibad on jalgade all tõesti mõnusad ja soojad.

Miinustest ei ole eriti palju räägitud, aga minu arvates on seda väga oluline teada enne ostmist ja vaiba valimist. Iga müüja kinnitab teile, et vaipa saab pesumasinas pesta, on kergesti hooldatav. See on tõesti nii, aga ainult teatud tingimustel.

Suur trikoovaip, suur häda …

Vaipa saab tõepoolest väga lihtsalt pesta ja lastega peres on see asendamatu! Tuleb aga arvestada seda, et üle 150 cm vaipa ei saa väga sageli kuidagi pesumasinasse panna – see lihtsalt ei mahu sinna.

Jälgi vaiba kaalu …

Teine väga oluline kriteerium on vaiba kaal. Kui vaip on suur ja tehtud jämedast lõngast, võib ta olla vägagi raske. Juhtusin hiljuti internetis mitmesse kohta, kus oli juttu 13 – 15 ja pluss kg vaibast! Selline vaip on kohutav nuhtlus! Võin seda öelda ka oma enese kurvast kogemustest. Sellist vaipa on keeruline isegi tõsta, rääkimata selle toimetamisest keemilisse puhastusse. Keemiline puhastus maksab miinimum 40 eurot kord, siis võite teha lihtsa arvutustehte, kui palju see näiteks aastas maksma läheb. Mõttetu kulutus paljudele igal juhul!

Trikoovaip peab olema ka praktiline kodusisustuse osa…

Mind isiklikult teenivad need vaibad enamasti praktilisest vallast – ehk minul ei ole aega ega raha nende koduvälise puhastamise ja ringisõidutamisega tegeleda. Vaip peab olema ilus ja kindlasti ka kasulik.

Minu enda kõige suurim vaip on elutoas, kus kaks väikest last pidevalt mängivad. Vaip on ca 150 cm läbimõõduga. Vähemalt korra kuus tuleb mul seda pesta ja selline suurus mahub hädavaevu pesumasinasse, kuna sellel vaibal on keskmine osa tehtud ülijämedast lõngast ja see muudab vaiba raskeks ning jäigaks.

Seega, vaiba valimise juures soovitan igal juhul valida kergema vaiba mustri. Kuni üle terve korruse ulatuvaid hiigelsuuri vaipu vältida. Abiks võiks olla see link: https://homecraft.eu/portfoolio/ ning piiramatud internetiavarused.

Kokkuvõttes kinnitan, et kellel plaanis käsitöövaip koju muretseda, siis ma usun, et pettuma küll ei pea. Kuid käsitöö omamine koduses keskkonnas ei pea olema peavalu vaid silmailu ja nauding.