Catona Denim – “kulutatud teksa” seelik ja kübar tüdrukule

Kliendid küsivad sageli, kui palju lõnga tuleb arvestada ja kuidas lõng üleüldse käitub. Pean tunnistama, et päris kõiki lõngasorte ma proovinud ei ole. Otsustasin, et proovin nüüd regulaarselt kõiki meie poes müüdavaid lõngasid ja teen tulemustest postitusi. Esimene nädalavahetuse projekt oli Catona Denim.

Valisin roosakat tooni lõnga kaks tokki ja alustasin katsetamisega. Esmalt tegin väikese tüdruku seeliku. Kui Scheepjes lubas selle lõnga reklaamis, et tulemus jääb nagu kulutatud teksariie, siis seda ma ka ootasin. Pettuma ei pidanud. Eemalt vaadates näib kootud pind tõesti nagu kulutatud kangas. Toonid on mõnusalt mahedad ja saavutatud tulemus ei häirinud. Minul on vahel nii, et kuigi kirjud lõngad on väga ahvatlevad, siis võivad värvid hakata pikapeale tüütama. Väga erksaid kombinatsioone on keeruline ka teiste riideesemetega kombineerida. Selle lõngaga seda probleemi ei tohiks tekkida.

Valisin seelikule hästi lihtsa mustri, et lõnga mitte varjutada. Kudumisel tekkis juba mitmeid mõtteid, mida veel võiks sellest lõngast teha. Lõng on mõnusalt jäme, eriti tuli see välja heegeldamisel 2,75 mm heegelnõelaga. Pind sai tugevam ja see lõng võiks sobida mõnusa suvise koti heegeldamiseks. Kindlasti igasugused lihtsad topid ja seelikud suveks jämedama varda või heegelnõelaga. Kübarate ja peakatete jaoks on see lõng eriti hea, kuna tulemus jääb toekam (eriti kinnissilmustega heegeldamisel).

Heegeldamiseks võtsin taotluslikult peenema nõela, kindlasti sobib edukalt ka nr 3 heegelnõel. Mõtlesin ka kombineerimisele. Omavahel on Catona Denimi toone väga tore kombineerida, kõik toonid on mahedad ja sobivad omavahel ideaalselt. Kombineerisin Catonaga, sest lõng sai otsa ja võtsin olemasolevaid jääke. Catona Denim on täispuuvillane, ilma läiketa ja veidi jämedam lõng. Catona on läikega. Catona andis kohe kübarale veidi nö „luksuslikkust“ juurde. Omavahel ei olnud probleemi heegeldamisel neid ühendada, kuigi väike erinevus jämedusel on. Kudumisel ehk jääb vahe nähtavam.

Catona Denimist tehtud riiete ja aksessuaaridega ei teki probleemi, kuidas neid suviste riietega sobitada. Iseenesest teksadega sobivad nad ülihästi ja seda kõigis värvitoonides. Sellest lõngast võiks saada suur lemmik ka noortele, aga samuti tagasihoidlikuma kirju lõnga austajatele.

Proovisin ka pesemist. Suveriided peavad olema praktilised ja mugavad, neid peab saama lõputult pesta. Seelik ei kaotanud oma vormi, lõng muutus pesemisel pigem veelgi pehmemaks. Igal juhul tore lõng suvisteks esemeteks!