Boolero

 

Kuna käes on lõpuks (soe) suvi, siis on suvine postitus taaskord imelisest Linen Soft lõngast.

Seekord tegin kerge suvise boolero kleidi peal kandmiseks. Tegemist on tõeliselt armsa heegeldisega, mis valmib ainult paari päevaga.

Kõik algas sellest, et oli tarvis ühele ilusale suvekleidile leida midagi peale akadeemilise ürituse jaoks. Jakk tundus liialt range ja selline õhuline pitsboolero oli just sobiv valik. Lõnga valik langes taaskord Linen Softile. Mida enam ma seda kasutan, seda rohkem see mulle meeldib. See on lihtsalt vaimustav! Parajalt jäme, õrn pastelne toon, ei „keri ennast lahti“ nagu enamus linaseid lõngasid. Enamus linased lõngad on kanged ja kiulised, Linen Soft seda kindlasti ei ole. Seekord valisin heegelnõela 3,5 mm ja see oli täpselt paras. Lõnga kulus vaid 3 tokki! Kui teha pikem ja varrukad pikemad, siis kulub lõnga 4-5 tokki. Soovituslik lõngakulu mustris on ilmselt oluliselt peenema lõnga jaoks, kindlasti ei kulu M suurusele 10 tokki.

Muster oli ülilihtne ja see on leitav siit:

https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=5586&cid=29

Tegin mustrit veidi ümber, kuna ma ei soovinud selliseid varrukaid ega nii pikka kampsuni moodi heegeldist. Samuti ei teinud ma mustris ettenähtud pikoosid heegeldatud ahelate keskele. Tahtsin hästi lihtsat ja õhulist tulemust. Jäin tulemusega väga rahule!

Erilisi nippe ei olegi seekord välja tuua. Ehk kõige keerulisem osa oli varrukate juures kahandamine. Mugav on see, et varrukad saab selle boolero puhul kohe heegeldisele külge heegeldada. Üldiselt mulle väga meeldivadki sellised ühes tükis heegeldised. Mustris soovitatakse aga kahandamisel üks heegelkaar vahele jätta, minu arvates ei ole see päris hea lahendus. Selliselt kahandades jäävad suured augud. Mina tegin nii, et kahandamise esimesel real tegin heegelkaarde kinnissilmuse, järgmisel real heegeldasin heegelkaare üle kahe eelmise kaare. Kirjeldada on ehk keeruline, aga kui tegema hakkate, siis saate kohe aru. Igal juhul selliselt kahandamisel ei jäänud suuri ülejookse ja auke.

Mustris ei ole ka sellist imelist pitsilist serva, selle leiutasin erinevaid mustreid proovides. *4sammast+pikoo+4sammast, kinnissilmus* oli siia serva väga sobiv. Kui sellist romantikat ei soovi, võib aga teha kinnissilmuste rea äärde.

Igal juhul on selline armas heegeldis väga õige valik igasuguste kleitide peale, neid võiks olla kohe mitmes värvis ja tegumoes. Kindlasti on see tore suvine pilgupüüdja.

Meie poe lõngadest sobivad selliseks heegeldiseks kindlasti ka Catona, Stone Washed, julgematele kirju Sunkissed või isegi teksamustrit meenutav Catona Denim. Mõnusat katsetamist ja suve nautimist!