Aastaringne alpakalõng

Märkamatult on kätte jõudnud veebruari keskpaik ja tegelikult oli väljas juba kerget kevadet tunda. Ilmselt on see talv juba teisigi ära tüüdanud.

Viimased päevad olid taas ootamatult nii külmad, et sundis välja otsima alpakakudumeid. Alpakalõnga valik on meie veebipoes tekkinud väga huvitava ajalooga: nimelt puhtalt enda tegemistest anda sellele väärt materjalile tõeline hing ja väärtus – läbi käsitööloomingu.

Alpakalõngast tehtud kudumid on väga soojad ja mõnusad. Meriinolõngast eristab teda ehk see, et ta on nö „tugevam“. Proovisin selle lõngaga erinevaid võimalusi. Esmalt proovisin seda lõnga kududa koos mohääriga. Nii saab väga mõnusad karvased käpikud, veidi teistmoodi vaheldus tavalisele pinnale. Kuna lõng on täpselt paraja jämedusega, siis lisatud mohäär ei tee kudumit liiga jäigaks ega nõua ka jämedamat varrast. Kinnaste kudumiseks kasutasin nr 3 varrast. Kui olete ülitundlik, siis pigem loobuge mohäärist või valige selline koostis, mis ei ole kare.

Kampsun

Kampsuni kudumiseks kasutasin samuti nr 3 varrast, sellise lapse kampsuni peale kulus u 5 tokki lõnga. Kampsun ei jää väga paks, saab katsetada erinevaid mustreid. Mulle väga meeldivad sellised pigem õhemad kudumid, need hingavad seljas ja saab lapse kihiti riietada.

Nagu näha, saab edukalt katsetada ka tikandeid koe peal. Kuigi tikandid ei tulnud alguses perfektsed, annab ta siiski kudumile väga huvitava efekti. Alpakalõngast kudumile on väga hea tikkida ja kindlasti sellist kudumit teistel ei ole. Väga lahe idee igal juhul!

Üks huvitav tähelepanek veel – tikand on inspireeritud lapse joonistusest. Kuna vaba pinda selle kampsuni juures on veel, saab neid tikandeid sinna juurde teha vastavalt tujule ja lapse joonistustele.

Kampsun on inspireeritud Garnstudio mustrist.

Soliidne aastaringne lahendus

Alpakalõngadest saab teha veidi tagasihoidlikumaid kudumeid. See sobib neile kes ei taha kontrastseid värve. Meie kliimas on alpakalõngast asjad tihti aastaringses kasutuses.

Kindlasti saab sellist „kampsikut“ kanda nii jahedatel suveõhtutel kui ka jope all. Ei tasu peljata, et see on liiga palav. See mõnus naturaalne vill on kindlasti väga soe, aga ta hingab. Kes on harjunud tegema lambavillast kudumeid, soovitan proovida ka alpakalõnga ja võrrelda.

Laste puhul võiks arvestada sellega, et ülitundlikud lapsed ehk tunnevad veidi karesust, eriti mütsi juures. Kui olete aga lambavillaga harjunud, ei tohiks ka see probleem olla. Alpakalõngast mütsi tegemise õpetus on blogis samuti olemas.

Ega muud kui toredat katsetamist ja mõnusaid käsitööelamusi!