5 müüti trikoopaelast vaipade kohta

Minu käest sageli küsitakse, kui palju läheb materjali ühe või teise vaiba peale, kuidas neid vaipasid hooldada või kuidas ma selle tegemisega ikka hakkama saan.

Huvitav on see, et ringleb päris mitu müüti, mis osaliselt või täielikult ei vasta tegelikkusele. Katsun täna need müüdid ümber lükata.

Liiga kallis

Tihti on kuulda jutte, et trikoopaela rull on nii väike ja sellest ei saa just eriti suurt vaipa. Tegin väikese katse. Mul oli kolm rulli täiesti erinevaid valgeid toone, millest heegeldasin vaiba. Ühest rullist peenemast või keskmisest materjalist sai juba 53 cm suuruse vaiba. Materjali jäi isegi veidi üle. Kolmest rullist sai aga juba 110 cm läbimõõduga vaiba. Kui arvestada, et kolm rulli trikoopaela meie poes koos saatmisega maksab ligi 20 eurot. Siis ma küsiksin vastu-mida saab praegu poest 20 euro eest? Ei tohi unustada sedagi, et käsitöö on nauding ja iga enda tehtud asi ainult rikastab teie kodu.

Lisaks on ilmselt üsna vähetõenäoline, et te poest mõne vaiba selle raha eest saate.

Liiga raske

Olen kuulnud, kuidas räägitakse, et trikoopaelast tehtud vaip on raske. Üldiselt peab ütlema, et vaip peabki olema raskem, siis ta püsib paremini põrandal ja säilitab oma vormi.

Selge on see, et kui teha hästi jämedast materjalist suurem vaip kui 150 cm, siis see ongi väga raske ja seda on keeruline hooldada. Väiksemate vaipade hooldamine ja tõstmine ei ole aga probleem.

 

Liiga keeruline heegeldada

Jah, väga keeruliste mustrite teostamine võib olla kõrgem pilotaaž ja tulemus ei pruugi õnnestuda vaatmata kõigile juhtnööridele. Kui aga valida alguseks lihtne muster, siis on rõõmu tegemisest ja lõpptulemus kaunistab teie kodu.

Vaipade heegeldamisel tuleb jälgida mõningaid nippe ja vilumus ainult parandab tulemust.

 

 

Liiga palju materjali

Nagu esimeses punktis juba rääkisime, saab pisikese vaiba isegi kolmest rullist. Arvestama peab veel lisaks seda, et mida jämedam on pael, seda rohkem kulub materjali. Samas ka väga peenikesest paelast ei pruugi saada kaunist lõpptulemust. Igal inimesel on võimalus valida omale sobiv materjal ja teha sellest täpselt sobiv toode. Meie hinnang on selline, et käsitöö ei tohiks olla luksus, käsitöö peaks olema elustiil. Seda kõigile!

 

Halb hooldada

See on alati skeptikute esimene argument. Trikoopaela tehakse t-särkide tootmisjääkidest. Särke te saate pesta veel ja veel ja veel, enne kui nad kasutamiskõlbmatuks muutuvad. Tegelikult on vaipadega sama. Plekke saab edukalt välja plekieemaldusvahenditega ning pesumasinas 40 kraadi juures. Kuivatada on parim õhurikkas kohas või päikese käes. Meil on kodus kasutusel mitmeid vaipu, mida vahetame pesemise ajaks. See on tore võimalus kiiresti vahetada kodus värve ja loomulikult võib neid teha aina juurde!

Tasub meeles pidada, et kui teete väga suure vaiba, siis see ei pruugi teil tõesti enam pesumasinasse mahtuda. Sel juhul on selle hooldamine tõepoolest paras peavalu. Kuni 150 cm vaipade puhastamine ja hooldamine pole aga mingi probleem.

Sellest teemast saad veel lugeda:

Heegeldatud vaip … mida ei räägita, aga mida võiksid teada

Mõtlesin oma järgmise blogipostituse kirjutada trikoovaipadest. Eriti sellest, mida müüja teile kui ostjale võib olla unustab rääkimata.